Yönetim Kurullarında İletişim’e yer açılmalı

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği 2011 yılı Aralık ayında yasalaştı. 2012 yılı Haziran ayında TÜHİD Başkanı olarak Altın Pusula ödül töreninin açılışında yaptığım konuşmada, talebimizi kamuoyuna sunmuştum ve Dünya Gazetesi’nde de yer almıştı. O günlerde konu SPK şirketleri için çok önemliydi, özel sektörde çok da konuşulmuyordu. Yönetim Kurulu üyeleri, genellikle Vergi Uzmanları, Ekonomistler, Hukukçular ve aile…

TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nın ilk ayağı İzmir’de gerçekleşti

45. İzmir İktisat Kongresi Sempozyumu 2014’ün bu yılki teması ‘İletişim’ oldu TÜHİD – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, İZSEV-İzmir’i Sevenler Platformu ve DESİKÖB-İzmir Demokratik Sivil Kitle Örgütleri Birliği ile birlikte 1923 İzmir İktisat Kongresi’nin 91. Yıldönümü kapsamında “45. İzmir İktisat Kongresi Sempozyumu 2014” etkinliği “iletişim” teması konseptiyle 17-18 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşti.

Betûl Mardin ve Prof. Alâeddin Asna Genç İletişimci Özel Bursu

TÜHİD’’in iki yıldır devam ettiği “genç iletişimci” burslarında bu sene harika bir gelişim oldu. Duayenlerimiz Betûl Mardin ve Prof. Alâeddin Asna TÜHİD’e ulaşarak, genç iletişimcilere TÜHİD aracılığı ile özel burs vermek  istediğini belirttiler. Sektörümüz adına gurur verici bir başlangıç oldu. İki duayenimiz sadece burs vermiyor, bir de ayrıca mentörluk ve staj imkanı veriyorlar. Kendilerine genç…

13. Altın Pusula yenilikleriyle başladı

Betûl Mardin ve Prof.Dr. Alâeddin Asna “Altın Baget Yönetici Ödülü” Bugüne kadar hep projeleri nedeniyle kuruluşları ödüllendiren Altın Pusula, bu yıldan itibaren iletişime katkı veren yöneticileri de ödüllendirecek. Ayrıca, Altın Pusula’ya yeni bir kategori daha eklendi. ”Türkiye Markası Ödülü” kategorisi altında; Türkiye’nin kültürünü, değerlerini, tarihini veya geleceğe yönelik vizyonunu anlatan, halkla ilişkiler projesi ödüllendirilecek.

12. Altın Pusula projelerinizi bekliyor!

Bu yıl Altın Pusula’nın on ikincisini düzenliyoruz. Altın Pusula’nın sürdürülebilirliğini ve itibarını çoktan kanıtladı. On ikinci kez altın pusula veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Kuruluşların farkındalık yaratmak için iletişim projelerine kaynak yarattığını görüyoruz. Bu nedenle birçok iletişim projesinin de yarışmamıza başvuruda bulunacağına inanıyoruz.

11. Altın Pusula’lar Sahipleriyle Buluştu!

İletişim sektörünün tek yarışma programı Altın Pusula on birinci yaşını kutladı ve 11.Altın Pusulalar sahiplerine kavuştu. Çok heyecanlı bir süreç oldu. Bu yıl bir ilki daha gerçekleştirerek toplumsal ve çevresel etkileri ele alan sürdürülebilir projeleri ödüllendirmek için Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP ile işbirliği yaptık. Bu kapsamda UNDP Özel Ödülü verdik. İletişim Projeleri, UNDP…

TÜHİD tam 40 yaşında…

2012 yılı, bizim için çok heyecanlı başladı. Çünkü TÜHİD tam 40 yaşında… 1972 yılında, hocamız, duayenimiz, başkanımız Prof.Dr.Alaeddin Asna öncülüğünde dokuz kişilik bir ekip tarafından kurulmuş. Bizim gibi, halen mesleğini tarifte zorlanan kişiler olarak, meslek örgütünün kırk yıla ulaşmış olması çok önemli.

İletişim dünyası hareketlendi…

Sektörümüzün yarışmaları birbirini takip ediyor… TÜHİD Altın Pusula çok yakın bir zamanda başlıyor. Kuruluşların başvurularını bekliyoruz. Altın Pusula Genç İletişimciler Kategorisi için konumuzu “İstanbul Markasının Dijital ve Sosyal Ortamlarda İletişiminin Yönetilmesi” olarak belirledik. İletişim Fakültesi öğrencilerinin yeni iletişim araçlarını içeren projelerini bekliyoruz.

TÜHİD, Fügen Toksü ile güven tazeledi

 Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) Olağan Genel Kurulu’ndan sonra gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev taksimi yapıldı. 2011-2014 döneminde de TÜHİD’in Fügen Toksü’nün Başkanlığında devam etmesine karar verildi.

TÜHİD’de yeni bir dönem…

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin Genel Kurulu’nu topladık. Değerli Üyelerimize, geçen dönemde yaptığımız çalışmaları sunduk, görüşlerini/eleştirilerini aldık. İbra edildik…