Hakkımda

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde MBA yaptı.

MESS İşveren Sendikası’nda Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüttü. Kamu kurumlarıyla iletişim, Sivil toplum kuruluşları ve paydaş iletişimi, işveren markası ve sektör örgütlerinin halkla ilişkiler, medya ve yayıncılık faaliyetleri konusunda uzmanlık kazandı.

2001 yılında Toksü ve Chase Halkla İlişkiler’i kurdu. Toksü & Chase bünyesinde aynı zamanda internet  yayıncılığına da başlayarak  “Altın Örümcek” ödüllü www.otoalsat.com otomotiv portalını, www.halklailiskiler.com halkla ilişkiler platformunu faaliyete geçirdi. Ayrıca, dijital alanlardaki faaliyetlerine Türkiye’nin tanıtımına yönelik hazırlanan www.cometoturkey.com  ve  www.visitingistanbul.com  portallarını ekledi. Web sitelerinin stratejik yapılandırılması, yönetimi ve elektronik iletişim, sosyal medya uygulamaları konularında uzmanlık kazandı.

Türkiye’nin tanıtımı hedefiyle, TOBB, TÜSİAD, TiM ve TÜHİD ‘in de içinde bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan Türkiye Tanıtım Konseyi’nde 2.5 yıl fiilen görev yaptı.

Sivil Toplum kuruluşları ve Meslek Örgütü çalışmalarını her zaman önemsedi.

    TÜHİD – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanlığı görevini 2003-2014 yılları arasında yürüttü. Halen yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor.
    TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcılığı 
görevini yürütüyor.
    İMD-İnternet Medyası Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini yürütüyor.
    KALDER– Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak 2012-2016 yıllarında aktif yer aldı.
    YEKON – Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği kuruluşunda yer aldı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü.
 Ayrıca, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyesi, Sarı Basın Kartı sahibidir.

ODD-Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD Gladyatörleri İletişim Ödülleri, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması, Kredi Kayıt Bürosu “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Yarışması ve daha bir çok yarışmada jüri başkanı ve üyesi olarak yer almaktadır. Ayrıca, birçok ulusal iletişim yarışmalarında yer almıştır ve uluslar arası Web Awards ödüllerinde de jüri üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans Bölümlerinde ve İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. Halen, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Enstitüsü Sosyal Sorumluluk Yüksek Lisans programında ders vermektedir.

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yayınlanmış iki ders kitabı ve yeni medya konulu bir uluslararası tebliği bulunuyor. İletişim sektörü adına iletişim fakültelerinde, gazete ve televizyonlarda çok sayıda programlara katılarak görüşleri, makaleleri ulusal ve uluslararası sektör yayınlarında yer almaktadır.

www.halklailiskiler.com sitesinde iletişim ve marka konusunda video bilgilendirmeleri yapıyor.

Ek Bilgiler:
*Akademik Yaşam
• İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans Sosyal Sorumluluk Uygulamaları dersi veriyor.
• Kadir Has Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakülteleri ve  İstanbul Üniversitesi AUZEF’de, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Enstitüsü’nde halkla ilişkiler alanında lisans ve yüksek lisans dersleri verdi.
*Bilimsel Toplantılarda Sunulan Tebliğler
1- Fügen Toksü – Elif Sungur, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi – International Conference of New Media and Interactivity, “Can Internal Communication Stay “Within”? Opportunities and Threats, Which Are Caused By Online Communication Media, For Internal Communication”, Page 175, Mega Basım Yayın, İstanbul, 2010 
2- Fügen Toksü, Radyo Televizyon Yayınları Kamuoyu Araştırmaları Platformu Yaklaşımlar, Eğilimler ve Sorunlar Konferans Kitabı, Televizyon Yayınları ve Toplum İletişimi, Sayfa 105, T.C. Maltepe Üniversitesi Yayınları, İstanbul, 2006
        3. Fügen Toksü – Prof.Dr.Serra Görpe, MEDCOM Communication of the Mediterrane, The  Impact  of Technology and New Media on Relationship Building, Catanya, İtalya, 2010
* Ders Kitabı
1. Fügen Toksü, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Ders Kitabı – Halkla İlişkiler Uygulamaları ve Örnek Olaylar, Halkla İlişkilerde Etkinlik Kavramı ve Örnek Olaylar, Sayfa 67 Anadolu Üniversitesi Yayınlar, 2005
2. Fügen Toksü, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Ders Kitabı – Halkla İlişkiler – Halkla İlişkilerin Meslekleşmesi Sayfa : 47-71 Anadolu Üniversitesi Yayınlar, 2006

       

Sosyal Medya Hesapları
http://www.fugentoksu.com/
https://www.facebook.com/fugen.toksu

https://www.instagram.com/fugentoksu/
https://www.linkedin.com/in/fugentoksu/
https://www.youtube.com/channel/UC6nDF4CuJ27MhpZISGLD36A