Hakkımda

Fügen Toksü kimdir?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde MBA yaptı.

Toksü, MESS İşveren Sendikası’nda Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüttü. Sivil toplum kuruluşlarının ve özellikle işveren ve işveren kuruluşlarının halkla ilişkiler, basın, yayın faaliyetleri konusunda uzmanlık kazandı.

2001 yılında Toksü ve Chase Halkla İlişkiler’i kurdu. Toksü & Chase bünyesinde aynı zamanda internet  yayıncılığına da başlayarak  “Altın Örümcek” ödüllü www.otoalsat.com otomotiv portalını, www.halklailiskiler.com halkla ilişkiler iletişim platformu sitelerini faaliyete geçirdi. Ayrıca, dijital alanlardaki faaliyetlerine Türkiye’nin tanıtımına yönelik hazırlanan www.cometoturkey.com  ve  www.visitingistanbul.com  portallarını ekledi. Web sitelerinin stratejik yapılandırılması, yönetimi ve elektronik iletişim, sosyal medya uygulamaları konularında uzmanlık kazandı.

Toksü, Sivil Toplum ve Meslek Örgütü çalışmalarını önemsedi.

TÜHİD – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanlığı görevini 2003-2014 yılları arasında yürüttü. Halen yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor.

TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

İMD-İnternet Medyası Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlendi.

 KALDER– Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak 2012-2016 yıllarında aktif yer aldı.

YEKON – Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği kuluşunda yer aldı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü.

Toksü ayrıca, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyesi, Sarı Basın Kartı sahibidir.

Fügen Toksü, ODD Gladyatörleri İletişim Ödülleri’nde jüri başkanlığı, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması, Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması ve daha bir çok yarışmada jüri olarak yer almaktadır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans Bölümlerinde ve İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Enstitüsü Yüksek Lisans programında ders vermektedir.

İletişim sektörü adına iletişim fakültelerinde, gazete ve televizyonlarda çok sayıda programlara katılarak görüş bildiren Toksü’nün makaleleri/görüşleri ulusal ve uluslararası sektör yayınlarında yer almaktadır.